Velmi frekventovanou chybou, kterou provádí začátečníci, je okamžité měření pH vody, která byla před chvílí napuštěna do nádrže. Většina odborníků vám potvrdí, že tento krok je zbytečný, předčasný, a že je nejprve vhodné nechat tekutinu uvnitř bazénu odstát. První měření by se mělo provést až po několika dnech, tehdy nás bude zajímat optimální rozmezí, které by mělo být na stupnici mezi 6,7 a 7,2. Mezitím může běžet bazénová filtrace a doporučuje se po napuštění vody provést první aplikaci chlor šoku. Zhruba po třech dnech již nebude pH kolísat, bude stabilní a lze ji spolehlivě měřit. Pro dosažení správné hodnoty kyselosti / zásaditosti pak použijete přípravky označené jako plus nebo mínus https://www.chlorito.cz/ph-minus, pamatujte jen, že příliš nízké hodnoty znamenají větší kyselost a vyšší naopak zásaditost.
I zkušení majitelé zahradních bazénů občas opakují stejnou chybu a tou je nedostatečná frekvence filtrování. Pěkné počasí je lákavé a v tuto chvíli zpravidla filtrace běží, táhne nás to ven a pochopitelně i do vody. Jakmile se ochladí nebo přijdou dešťové srážky, bazén jde stranou a přestává nás zajímat. To je však chyba, i v těchto dnech se musí filtrace uvádět do provozu, měla by běžet zhruba 12 hodin v průběhu dne i v době, kdy nejste přítomni, což zajistí např. spínací hodiny. Hodiny se doporučují spíše manuální nebo s vnitřní baterií, aby při výpadku elektřiny nebyla vynulována nastavená data.
Bez bazénové chemie se neobejdete. Dnes jsou v oblibě zejména koncentrované přípravky a některé z nás to svádí vhazovat je přímo do vody, to je však hrubý omyl, který se může vymstít. Pro tyto účely slouží speciální plováky – dávkovače. Pokud totiž vhodíte koncentrát do nádrže, ten klesne na dno a může poškodit jeho povrch natolik, že tu mohou vzniknout praskliny.
Copyright 2024 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress